Z úspešných inovatívnych projektov výzvy OpenMaker je 5 zo Slovenska

Z úspešných inovatívnych projektov výzvy OpenMaker je 5 zo Slovenska

OpenMaker bol realizovaný v 4 krajinách EÚ a Slovensko sa stalo tou najúspešnejšou, a to počtom účastníkov na podujatiach, v počte podaných projektov či v počte registrácií na digitálnej platforme.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Víťazné projekty zo Slovenska, Talianska, Španielska a Veľkej Británie úspešné vo výzve OpenMaker predstavili v stredu počas konferencie Priemysel otvorený inováciám. Výzva je financovaná z programu Európskej únie Horizont 2020. TASR o tom informoval mediálny zástupca poradenskej spoločnosti Centire, ktorá ju manažovala na Slovensku, s tým, že zo SR to bolo päť projektov, dva z Talianska a po jednom zo Španielska a Veľkej Británie.

OpenMaker bol realizovaný v štyroch krajinách Európskej únie a Slovensko sa stalo tou najúspešnejšou, a to počtom účastníkov na podujatiach, v počte podaných projektov či v počte registrácií na digitálnej platforme. „Podstatou programu je spájanie výrobných firiem a inovátorov. Víťazné projekty získali okrem podpory 20.000 eur ďalej mentoring v dĺžke deviatich mesiacov, ktorý im má pomôcť pri etablovaní sa na reálnom trhu,“ uviedol mediálny zástupca.

Slovensko na konferencii Priemysel otvorený inováciám reprezentovali projekty Sobi (spracovanie textilného odpadu na nové výrobky v chránenej dielni), Biom (bioplastový rozložiteľný materiál), Biocultivator (domáci biokultivátor), Clay Next (dizajnové keramické nabíjačky z 3D tlačiarne) a TuLiMark (pasívna navigácia).

 

čítať celý článok

Leave a Comment