Revolúcia v domácom pestovaní. A vymysleli ju Slováci!

Revolúcia v domácom pestovaní. A vymysleli ju Slováci!

Čo je biokultivátor?

Biokultivátor je uzatvorený ekosystém a má 3 hlavné funkcie. Pestovanie, samozavlažovanie a kompostovanie. V riešeniach sa inovátori nechali inšpirovať prírodou, a to tak, že sa snažia opakovať to, čo v prírode už funguje. Tento princíp sa nazýva Biomimicry. Je to v podstate vedecko dizajnérsky prístup.

Tento biokultivátor však v obchodoch ešte hľadať netreba. Pri hardvéri je kľúčové nepodceniť vývoj na začiatku a spraviť ho poriadne, pretože, ako hovorí František Tóth, ktorý je jedným z autorov vynálezu, môže sa to vypomstiť pri zásadných neskorších opravách. Predaj sa pri optimálnych finančných podmienkach vývoja predpokladá približne o dva roky.

Kto stál za zrodom biokultivátora?

Na začiatku za ním stáli okrem Tótha aj Zuzana Tončíková, Miroslav Chovan, Dávid Jurík a Dávid Lopušek. Momentálne sa tím opätovne mení a transformuje, manažérsky tím tvoria aktuálne Tóth s Tončíkovou. So svojím nápadom sa rozhodli zapojiť do projektu OpenMaker, financovaného z európskeho programu Horizon 2020, kde mohli okrem finančnej hotovosti získať aj mentoring, ktorý im pomôže s etablovaním sa na trh. Viac o

V ňom uspeli a tento teraz sa môžu tešiť, že možnosti B4D, ako si spomínaní inovátori hovoria, budú posunuté omnoho ďalej. Tento projekt nám dal skvelú príležitosť posunúť vpred náš vývoj vďaka financiám na prototyp ktorý teraz môžeme smelo testovať,“ povedal František Tóth.

Viac o výhodách prepojenia výrobnej firmy a inovátorov z pohľadu tvorcov Biokultivátora nájdete tu

čítať celý článok

 

Leave a Comment